Akcesoria dachowe

AKCESORIA DACHOWE

Przy zakupie dachu często klienci interesują się tylko dachówką ceramiczną i cementową, blachodachówką lub innym rodzajami pokryć dachu. I słusznie, gdyż nie muszą się znać na meandrach wykonania pokrycia dachowego. Od tego są specjaliści, aby te wszystkie elementy spiąć w całość skuteczną i estetyczną.

Warto wiedzieć, że niezbędnym elementem dachu są akcesoria dachowe i są one tak samo ważne jak dachówki. Powinny posiadać atesty i być dopuszczone do obrotu handlowego. Mowa tu o tych elementach, które mają wpływ na szczelność dachu lub bezpieczeństwo użytkowania.

Folia dachowa oraz inne akcesoria

Na naszej liście akcesoriów do budowy dachu znajdą Państwo między innymi folie dachowe. Zabezpieczają one warstwę ocieplenia znajdującą się na dachu przed wilgocią i wiatrem. Dzięki położeniu folii izolacja pozostaje skuteczna. Warstwa wstępna to folia paroprzepuszczalna (nazywana też folią wstępnego krycia lub membraną dachową), która chroni ocieplenie dachowe przez deszczem, śniegiem, wiatrem, natomiast warstwa druga to folia paraizolacyjna (nazywana potocznie folią dachową), której zadaniem jest odcięcie dopływu wilgoci z wnętrza. Przy zakupie folii warto mieć na uwadze, że są to produkty o różnej budowie i przeznaczeniu. Oczywiście, zakupiona folia dachowa powinna zostać również starannie profesjonalnie zamontowana, tylko to zagwarantuje pełną szczelność dachu. To zdecydowanie inwestycja na lata, nie warto więc kupować taniego produktu, który nie będzie miał odpowiednich parametrów.

Zapewniamy, że wybór folii dachowych oraz innych akcesoriów do budowy i wykończenia dachu w naszej firmie będzie decyzją, której Państwo nie pożałują.

Na rynku istnieje wielu dostawców akcesoriów dachowych tańszych i droższych. Teraz, gdy klienci poszukują tylko dobrej ceny, nie zwracając uwagi na jakość, często dostają nie najlepszy towar, co może odbijać się na funkcjonowaniu i estetyce całego dachu.

Firma Topdach wybrała sprawdzonych dostawców gwarantujących i najwyższą jakość, i profesjonalny serwis.

Należą do nich firmy: MDM, IVT, Braas i Dorken.

Podział akcesoriów dachowych

1.folie dachowe

2.bariery przeciwśniegowe

3.kosze dachowe

4.dachówki przejściowe

5.kominki dachowe

6.komunikacja dachowa

7.osprzęt odgromowy

8.zabezpieczenie przed ptactwem

9.taśmy do klejenia

10.taśmy kalenicowe

11.taśmy kominowe

12.kliny uszczelniające

13.okap

14.spinki do dachówek

Folie dachowe

Folie dachowe są jednym z najważniejszych akcesoriów dachowych . Pełnią rolę wstępnego pokrycia dachowego jak i elementu który jest odpowiedzialny za prawidłową wentylacje ocieplenia poddasza mieszkalnego  jeśli ono jest zaprojektowane w budynku. Na rynku znajduje się wiele  foli dachowych  posiadających wiele przeznaczeń.Są one różnej jakości jak i producenci mają różny stosunek do reklamacji. Firma Topdach mając wiele lat doświadczeń wybrała tych producentów którzy gwarantują deklarowaną jakość i poleca takich producentów jak ;

MDM

Dorken

Braas

Folie dachowe można podzielić na folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne.

Folia paroizolacyjna ma za zadanie chronić ocieplenie poddasza przed przenikaniem pary z pomieszczeń użytkowych na poddaszu do ocieplenia .

Folie paroprzepuszczalną możemy podzielić na dwie grupy

1. folie o niskiej paroprzepuszczalnosci , które wymagają szczeliny wentylacyjnej dla ocieplenia poddasza

2. Folie o wysokiej paroprzepuszczalności  , które nie wymagają żadnej szczeliny wentylacyjnej

ponadto folie charakteryzują się takimi parametrami jak rozciągliwość , wytrzymałość na rozerwanie,odporność na działanie promieni UV oraz gramatura na jeden metr kwadratowy świadcząca o ilości użytego materiału na wyprodukowanie folii a co za tym idzie i jego jakości.

O tym jaką folię zastosować na dach najlepiej jest rozmawiać z doświadczonym doradcą handlowym , który najlepiej dobierze odpowiednią folię w zależności od rodzaju pokrycia dachowego jak i konstrukcji dachu.

 

Ventia  Bronze