Akcesoria dachowe

AKCESORIA DACHOWE

Przy zakupie dachu klienci interesują się tylko dachówką, blachodachówką lub innym pokryciem dachu. I słusznie gdyż nie muszą się znać na meandrach wykonania pokrycia dachowego. Od tego są specjaliści aby te wszystkie elementy spiąć w całość skuteczną i estetyczną.

Niestety , niezbędnym elementem dachu są akcesoria dachowe i są tak samo ważne jak dachówki. Powinny posiadać atesty i być dopuszczone do obrotu handlowego. Mowa tu o tych elementach, które mają wpływ na szczelność dachu lub bezpieczeństwo użytkowania.

Na rynku istnieje wielu dostawców akcesoriów dachowych tańszych i droższych. Teraz gdy klienci poszukują tylko ceny , nie zwracając uwagi na jakość często dostają towar o nie najlepszej jakości co często odbija się na całym dachu.

Firma Topdach wybrała sprawdzonych dostawców gwarantujących i jakość i serwis.

Należą do nich Firma MDM , IVT , Braas i Dorken.

Podział akcesoriów dachowych

1.folie dachowe

2.bariery przeciwśniegowe

3.kosze dachowe

4.dachówki przejściowe

5.kominki dachowe

6.komunikacja dachowa

7.osprzęt odgromowy

8.zabezpieczenie przed ptactwem

9.taśmy do klejenia

10.taśmy kalenicowe

11.taśmy kominowe

12.kliny uszczelniające

13.okap

14.spinki do dachówek

Folie dachowe

Folie dachowe są jednym z najważniejszych akcesoriów dachowych . Pełnią rolę wstępnego pokrycia dachowego jak i elementu który jest odpowiedzialny za prawidłową wentylacje ocieplenia poddasza mieszkalnego  jeśli ono jest zaprojektowane w budynku. Na rynku znajduje się wiele  foli dachowych  posiadających wiele przeznaczeń.Są one różnej jakości jak i producenci mają różny stosunek do reklamacji. Firma Topdach mając wiele lat doświadczeń wybrała tych producentów którzy gwarantują deklarowaną jakość i poleca takich producentów jak ;

MDM

Dorken

Braas

Folie dachowe można podzielić na folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne.

Folia paroizolacyjna ma za zadanie chronić ocieplenie poddasza przed przenikaniem pary z pomieszczeń użytkowych na poddaszu do ocieplenia .

Folie paroprzepuszczalną możemy podzielić na dwie grupy

1. folie o niskiej paroprzepuszczalnosci , które wymagają szczeliny wentylacyjnej dla ocieplenia poddasza

2. Folie o wysokiej paroprzepuszczalności  , które nie wymagają żadnej szczeliny wentylacyjnej

ponadto folie charakteryzują się takimi parametrami jak rozciągliwość , wytrzymałość na rozerwanie,odporność na działanie promieni UV oraz gramatura na jeden metr kwadratowy świadcząca o ilości użytego materiału na wyprodukowanie folii a co za tym idzie i jego jakości.

O tym jaką folię zastosować na dach najlepiej jest rozmawiać z doświadczonym doradcą handlowym , który najlepiej dobierze odpowiednią folię w zależności od rodzaju pokrycia dachowego jak i konstrukcji dachu.

 

Ventia  Bronze