Blachodachówki z posypką

III.galeria Milano2

Historia powstania blachy z posypką sięga II Wojny Światowej, kiedy to Anglicy malowali lepikami na czarno świecące blachy ocynkowane na swoich dachach , aby nie stały się celem podczas bombardowania przez niemieckich pilotów.

Przy kryciu nowych domów bądź naprawie zniszczonych, dostarczane blachy sklejały się, dlatego posypywano lepik piaskiem i stąd wziął się pomysł na blachy z posypką.

Technologia wykonania tego rodzaju pokrycia została udoskonalona, tak, że obecny wyrób jest bardzo trwały i estetyczny. Jego lekkość i wygląd znalazły wielu zwolenników, a unikalne zalety umieściły go w grupie elitarnych pokryć dachowych. Blachodachówki z posypką takiej firmy jak GERARD to elita wśród producentów tego rodzaju pokrycia.

ZALETY BLACHODACHÓWEK Z POSYPKĄ

III.2.2.2.2warstwy

Przekrój przez dachówkę ceramiczną metalową i jej warstwy

Czym wyróżniają się dachówki ceramiczno-metalowe AHI Roofing?

Należy zadać sobie pytanie co to jest dachówka ceramiczno-metalowa lub jak kto woli blachodachówka z posypką ceramiczną.

Materiał użyty do produkcji tego rodzaju blach z posypką to rdzeń stalowy pokryty dwustronnie AL-Zn (alucynk) . Takie zabezpieczenie jest już samo w sobie wystarczające, aby ta blacha mogła być użyta do pokryć dachowych. I też się tak dzieje gdyż niektórzy producenci oferują ten rodzaj blachy na dachy w postaci blach trapezowych. Na tak przygotowany arkusz blachy nakładana jest warstwa lakieru epoksydowego którego celem jest zabezpieczenie dostępu wilgoci. Kolejną warstwą jest lakier akrylowy z domieszką algicydów chroniący przed porastaniem mchów. Nałożenie warstwy kruszywa z kamienia naturalnego to kolejne zabezpieczenie dachówki ceramiczno-metalowej, a także jest to warstwa ozdobna. Nasuwa się pytanie po co te wszystkie zabiegi skoro blachodachówka też jest ładna, spełnia wszystkie funkcje dachówek cementowych i ceramicznych, a przy tym odznacza się zdecydowanie niższymi cenami.

ZALETY WYRÓŻNIAJĄCE DACHÓWKI CERAMICZNO – METALOWE

  • Warstwa posypki ceramicznej wypalana wraz z lakierem zapewnia lepsze zabezpieczenie przed korozją
  • Nierówna, matowa powierzchnia rozprasza promienie słoneczne i daje lepszy efekt odbioru kolorów.
  • Nałożenie posypki powoduje tłumienie odgłosów padającego deszczu.
  • Warstwa posypki kumuluje ciepło słoneczne (mniej nagrzewa się poddasze użytkowe).
  • Dzięki matowej powierzchni, zalegający na dachu śnieg nie zsuwa się samoczynnie (częste przypadki uszkodzeń rynien).
  • Blachodachówki bardzo łatwo się montuje. Są także bardziej efektywne przy układaniu na dachach o skomplikowanych kształtach (mały odpad).

GERARD ROOFING

1

Produkty firmy Gerard Roofing koncernu AHI ROOFING są produkowane w sześciu kształtach i różnych kolorach . Przy tak bogatej ofercie każdy zapewne znajdzie produkt odpowiedni dla własnego  dachu .

III.4.1.1.Diamant kolor
III.3.1. diamand zdj.
III.4.2.1.Classic kolor
III.3.2.Classic zdj.
III.4.3.1Heritage kolor
III.3.3.Heritage zdj.
III.4.4.1. Senator kolor
III.3.4.Senator zdj.
III.4.5.1. Corona kolor
III.3.5.Corona.zdj.
III.4.6.1. Milano kolor
III.3.6.Milano zdj.

GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI