AKCESORIA DACHOWE

Wykonanie dachu wymaga nie tylko zastosowania odpowiednich dachówek na jego pokrycie. Aby był on trwały, estetyczny i szczelny, konieczne jest też wykorzystanie innych materiałów i akcesoriów dachowych, które dopełnią całą konstrukcję. Przy zakupie dachu jednak klienci często interesują się wyłącznie dachówką ceramiczną, cementową, blachodachówką lub innym rodzajami pokryć dachu. I słusznie, gdyż nie muszą się znać na metodach wykonania pokrycia dachowego. Meandry tej pracy zgłębiają specjaliści i to ich zadaniem jest spięcie wszystkich elementów skuteczną i estetyczną całość.

Warto wiedzieć, że akcesoria dachowe są tak samo ważne dla konstrukcji dachu jak dachówki. Powinny mieć atesty i być dopuszczone do obrotu handlowego. Dotyczy to zwłaszcza tych elementów, które mają wpływ na szczelność dachu lub bezpieczeństwo użytkowania.

Folia dachowa oraz inne akcesoria

Na naszej liście akcesoriów do budowy dachu znajdziecie Państwo między innymi folie dachowe. Zabezpieczają one warstwę ocieplenia, która znajduje się na dachu, przed wilgocią i wiatrem. Dzięki położeniu folii izolacja pozostaje skuteczna. Warstwa wstępna to folia paroprzepuszczalna (nazywana też folią wstępnego krycia lub membraną dachową), która chroni ocieplenie dachowe przez deszczem, śniegiem i wiatrem. Druga warstwa to folia paraizolacyjna (znana jako folia dachowa), której zadaniem jest odcięcie dopływu wilgoci z wnętrza. Przy zakupie folii warto mieć na uwadze, że są to produkty o różnej budowie i przeznaczeniu. Oczywiście, zakupiona folia dachowa powinna zostać również profesjonalnie zamontowana – tylko to zagwarantuje pełną szczelność dachu. Pokrycie dachowe jest inwestycją na lata, dlatego nie warto kupować taniego produktu, który nie będzie miał odpowiednich parametrów.

Zapewniamy, że wybór folii dachowych oraz innych akcesoriów do budowy i wykończenia dachu w naszej firmie będzie decyzją, która zagwarantuje Państwu satysfakcję.

Firma TopDACH wybrała sprawdzonych dostawców, którzy gwarantują najwyższą jakość produktów oraz profesjonalny serwis. Należą do nich firmy: MDM, IVT, Braas i Dorken.

Podział akcesoriów dachowych

TopDACH oferuje następujące akcesoria do budowy pokryć dachowych:

 • folie dachowe,
 • bariery przeciwśniegowe,
 • kosze dachowe,
 • dachówki przejściowe,
 • kominki dachowe,
 • komunikacja dachowa,
 • osprzęt odgromowy,
 • zabezpieczenie przed ptactwem,
 • taśmy do klejenia,
 • taśmy kalenicowe,
 • taśmy kominowe,
 • kliny uszczelniające,
 • okapy,
 • spinki do dachówek.

Folie dachowe

Folie dachowe są jednym z najważniejszych akcesoriów dachowych. Pełnią rolę wstępnego pokrycia dachowego. Są też odpowiedzialne za prawidłową wentylację ocieplenia poddasza mieszkalnego – jeśli jest ono zaprojektowane w budynku. Na rynku znajduje się wiele folii dachowych, przeznaczonych do różnych celów. Każda folia dachowa ma inną jakość, a jej producent – własny stosunek do reklamacji. Firma TopDACH, mając wiele lat doświadczeń, wybrała tych producentów, którzy gwarantują deklarowaną jakość. Polecamy produkty firm MDM, Dorken i Braas.

Folie dachowe można podzielić na folie paroizolacyjne i paroprzepuszczalne.

Folia paroizolacyjna ma za zadanie chronić ocieplenie poddasza przed przenikaniem pary z pomieszczeń użytkowych na poddaszu do ocieplenia.

Folie paroprzepuszczalną możemy podzielić na dwie grupy:

 • folie o niskiej paroprzepuszczalności, które wymagają szczeliny wentylacyjnej dla ocieplenia poddasza,
 • folie o wysokiej paroprzepuszczalności, które nie wymagają żadnej szczeliny wentylacyjnej.

Ponadto, folie dachowe charakteryzują się takimi parametrami jak: rozciągliwość, wytrzymałość na rozerwanie, odporność na działanie promieni UV oraz gramatura na jeden metr kwadratowy. Ta ostatnia świadczy o ilości użytego materiału na wyprodukowanie folii a co za tym idzie – jego jakości.

O tym, jaką folię zastosować na dach, najlepiej jest rozmawiać z doświadczonym doradcą handlowym. Nasz specjalista najlepiej dobierze odpowiednią folię w zależności od rodzaju pokrycia dachowego jak i konstrukcji dachu.

Ventia Bronze