III.galeria Milano2

Blachodachówki z posypką

Historia powstania blachy z posypką sięga II Wojny Światowej. Właśnie wtedy Anglicy malowali lepikami na czarno świecące blachy ocynkowane na swoich dachach, aby nie stały się one celem podczas bombardowania przez niemieckich pilotów. Przy kryciu nowych domów lub naprawie zniszczonych dachów, dostarczane blachy sklejały się, dlatego posypywano lepik piaskiem. Ta prosta metoda zrodziła pomysł na blachy z posypką, które dziś zastępują dachówki cementowe i tradycyjne blachodachówki.

Technologia wykonania tego rodzaju pokrycia została udoskonalona tak, że obecny wyrób jest bardzo trwały i estetyczny. Jego lekkość i wygląd znalazły wielu zwolenników, a unikalne zalety umieściły go w grupie elitarnych pokryć dachowych. Blachodachówki z posypką takiej firmy jak GERARD to klasa sama w sobie.

ZALETY BLACHODACHÓWEK Z POSYPKĄ

III.2.2.2.2warstwy

Przekrój przez dachówkę ceramiczną metalową i jej warstwy

Czym wyróżniają się dachówki ceramiczno-metalowe AHI Roofing?

Należy zadać sobie pytanie co to jest dachówka ceramiczno-metalowa lub jak kto woli blachodachówka z posypką ceramiczną.

Materiał użyty do produkcji tego rodzaju blach z posypką to rdzeń stalowy pokryty dwustronnie AL-Zn (alucynk) . Takie zabezpieczenie jest już samo w sobie wystarczające, aby ta blacha mogła być użyta do pokryć dachowych. I też się tak dzieje gdyż niektórzy producenci oferują ten rodzaj blachy na dachy w postaci blach trapezowych. Na tak przygotowany arkusz blachy nakładana jest warstwa lakieru epoksydowego którego celem jest zabezpieczenie dostępu wilgoci. Kolejną warstwą jest lakier akrylowy z domieszką algicydów chroniący przed porastaniem mchów. Nałożenie warstwy kruszywa z kamienia naturalnego to kolejne zabezpieczenie dachówki ceramiczno-metalowej, a także jest to warstwa ozdobna. Nasuwa się pytanie po co te wszystkie zabiegi skoro blachodachówka też jest ładna, spełnia wszystkie funkcje dachówek cementowych i ceramicznych, a przy tym odznacza się zdecydowanie niższymi cenami.

ZALETY WYRÓŻNIAJĄCE DACHÓWKI CERAMICZNO – METALOWE

  • Warstwa posypki ceramicznej wypalana wraz z lakierem zapewnia lepsze zabezpieczenie przed korozją
  • Nierówna, matowa powierzchnia rozprasza promienie słoneczne i daje lepszy efekt odbioru kolorów.
  • Nałożenie posypki powoduje tłumienie odgłosów padającego deszczu.
  • Warstwa posypki kumuluje ciepło słoneczne (mniej nagrzewa się poddasze użytkowe).
  • Dzięki matowej powierzchni, zalegający na dachu śnieg nie zsuwa się samoczynnie (częste przypadki uszkodzeń rynien).
  • Blachodachówki bardzo łatwo się montuje. Są także bardziej efektywne przy układaniu na dachach o skomplikowanych kształtach (mały odpad).

GERARD ROOFING

1

Produkty firmy Gerard Roofing koncernu AHI ROOFING są produkowane w sześciu kształtach i różnych kolorach . Przy tak bogatej ofercie każdy zapewne znajdzie produkt odpowiedni dla własnego  dachu .

III.4.1.1.Diamant kolor
III.3.1. diamand zdj.
III.4.2.1.Classic kolor
III.3.2.Classic zdj.
III.4.3.1Heritage kolor
III.3.3.Heritage zdj.
III.4.4.1. Senator kolor
III.3.4.Senator zdj.
III.4.5.1. Corona kolor
III.3.5.Corona.zdj.
III.4.6.1. Milano kolor
III.3.6.Milano zdj.

GALERIA ZDJĘĆ Z REALIZACJI