Wczytywanie zawartosci strony, prosze nie wstrzymywac oddechu :-)
Hide page preloader
naprawa dachu

Jakie elementy dachu najczęściej podlegają naprawie?

Dach jest ważnym elementem budynku i z pewnością nie warto oszczędzać na jego wykończeniu. Jest to inwestycja na wiele lat, jednak powinna być przeprowadzona w odpowiedni sposób, zgodnie ze sztuką dekarską. Mimo wszystko od czasu do czasu niektóre jego elementy będą wymagały naprawy. Zagrożeniem jest już samo silne narażenie na oddziaływanie czynników atmosferycznych. Czy wiesz, co w dachu naprawiać trzeba najczęściej?

Jakie naprawy dachu wykonujemy najczęściej?

Jeśli takie pytanie zadamy firmie dekarskiej, to z pewnością odpowiedzi będą jednoznaczne. W przypadku dachów znaczenie ma czas, bo prawda jest taka, że wraz z wiekiem będzie on niszczał i będą pojawiały się uszkodzenia. Kolejnym wrogiem dachu są wspomniane już czynniki atmosferyczne – zaliczyć tu należy obciążenie przez śnieg zimą, pojawianie się niskich i wysokich temperatur, wodę która zamarza w szczelinach, silne wiatry czy kwaśne deszcze. Znaczenie będzie miało też samo wykonanie dachu, to jakie materiały zostały zastosowane, jak jest on konserwowany.

Zdecydowanie najczęściej uszkodzeniu ulega samo pokrycie. Tutaj znaczenie ma jego rodzaj. Często wykorzystywana papa może wymagać naprawy lub wymiany. Uszkodzenia mogą również obejmować docieplenie dachu, jeśli go remontujemy warto również o nim pamiętać. Zdecydowanie rzadziej konieczna jest naprawa lub wymiana rynien, jednak powinny one być regularnie czyszczone.

Co jeszcze musisz wiedzieć o naprawach dachu?

Jeśli w Twoim domu jest dach spadzisty, to sama jego konstrukcja będzie wymagała przeprowadzenia remontu raz na wiele lat. Zdecydowania częściej pojawi się konieczność wymiany dachówek, paneli dachowych czy blachodachówek. W pokryciu mogą pojawić się szczeliny, które będą powodować jego przeciekanie. Wówczas również konieczne jest przeprowadzenie jego dokładnego remontu. Zdaniem fachowców w przypadku dachów najlepiej postawić na wysoką jakość w czasie jego tworzenia, a następnie regularnie go serwisować i przeprowadzać mniejsze naprawy, co skutecznie pozwoli na zminimalizowanie kosztów.