Wczytywanie zawartosci strony, prosze nie wstrzymywac oddechu :-)
Hide page preloader
dachówki cementowe

Jakie są zalety dachówki cementowej?

Dzisiaj porozmawiamy o dachówkach cementowych. Najczęściej dachówki cementowe wybierają miłośnicy tradycji, czyli ci, którzy nie wyobrażają sobie dachu z blachodachówką lub gontem bitumicznym. Przyczyna jest prosta – po ułożeniu tego pokrycia trudno je odróżnić od dachówek ceramicznych. Ale dla pokrycia dachu bardziej liczą się trwałość, szczelność i odporność na warunki atmosferyczne. Dlatego wybierając rodzaj materiału, trzeba wiedzieć, czy spełnia on powyższe wymagania.

 

Z czego wykonuje się dachówki cementowe?

Dachówki cementowe wykonane są z materiałów takich jak: piasek kwarcowy, woda, szybko wiążący cement portlandzki o małej zawartości wapnia oraz barwnik. Z tych samych materiałów (w innych proporcjach i bez barwników) powstają pustaki stropowe i bloczki fundamentowe, czyli elementy konstrukcji domu, których cechą charakterystyczną jest wytrzymałość. Wyraźnie wskazuje to na fakt, że dachówki cementowe cechują się tym, co najważniejsze. Olbrzymią wytrzymałością, która przy tak wietrznym klimacie jest naprawdę nieoceniona. Najlepiej o ich wysokiej jakości świadczy jednak mała porowatość betonu oraz gładkość powłoki.

 

Jak wybrać dachówkę cementową?

Jest to zdecydowanie jedno z najczęściej zadawanych pytań w zakresie dachówek cementowych czy jakiegokolwiek innego typu dachówek. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę internetową np. hasło „dachówka cementowa Warszawa” i traficie na wiele for internetowych, gdzie temat ten jest szeroko poruszany. Okazuje się jednak, że tak naprawdę wystarczy zwrócić uwagę na zaledwie trzy elementy, to jest:

– kształt dachówki

– kolor dachówki

– dodatkowe powłoki dachówki

Wybór kształtu dachówki zależy przede wszystkim od preferencji i gustu inwestora oraz od tego, w jakim stylu będzie budowany dom. Podobnie zresztą sprawa wygląda z kolorem. Jeżeli zaś chodzi o dodatkowe powłoki dachówki, tutaj sprawa jest prosta. Generalnie im więcej, tym lepiej.