Wczytywanie zawartosci strony, prosze nie wstrzymywac oddechu :-)
Hide page preloader
dachówki bitumiczne

Krótka rozprawka o dachówkach bitumicznych

Dachówki są jednym z podstawowych elementów w każdym budynku mieszkalnym. Osoby budujące swój nowy dom zazwyczaj poświęcają ich wyborowi sporo czasu. Dlatego też dzisiaj poruszony zostanie temat dachówek bitumicznych, które zdobywają coraz większą popularność.

 

Dachówki bitumiczne – czym one są?

Dachówki bitumiczne, zwane również gontami bitumicznymi, to nic innego, jak kolorowa papa nowej generacji pocięta w pasy z wykrojonymi wzorami bardziej lub mniej przypominającymi kształtem klasyczną dachówkę. Gonty bitumiczne są lekkie, dzięki czemu nadają się na większość konstrukcji dachowych, nawet takich, które mają spadek połaci sięgający 70-80°. Nie obciążają one także konstrukcji dachowej ze względu na fakt, że metr kwadratowy dachówek bitumicznych waży zaledwie od 7 do 11 kilogramów. Dlatego też idealnie nadają się jako pokrycie tam, gdzie nie ma mocnej więźby, np. w starych budynkach.

 

Dlaczego warto pokrywać dachy dachówkami bitumicznymi?

Powód jest niezwykle prosty, a mianowicie to, że są one efektywnym materiałem pokryciowym. Efektywność ta jest tym wyraźniejsza, im bardziej skomplikowana jest bryła dachu. Można nimi pokryć niemal każdy dach bez względu na konstrukcję, nachylenie (z wyjątkiem bardzo płaskich), czy stopień skomplikowania. Materiał jest lekki i łatwy w transporcie. Na poddaszu jest cicho nawet w największą ulewę. Mało tego, są one również wyjątkowo dobrym wyborem w zimie. Z dachów pokrytych dachówką bitumiczną nigdy nie zsuwa się śnieg (w dużych, niosących potencjalne zagrożenie czapach). Jak widać, dachówki bitumiczne są tak popularnym pokryciem dachowym właśnie ze względu na to, co są w stanie zaoferować. Oczywiście należy wziąć pod uwagę fakt, że ich cena również jest słuszna. Metr kwadratowy dachówki bitumicznej potrafi kosztować ponad 60 złotych. Aczkolwiek, jest ona warta każdej ceny.